ObecTrakovice
Obec Trakovice

Z akého dôvodu ?

most

Čo viedlo týchto mladých ľudí k tomuto činu ?

Vážení občania,

žijeme v hektickej dobe.  Postihla nás Corona, vojna na Ukrajine... Uvedomujeme si,  že prichádzajú  ťažšie časy spojené so zvyšovaním cien,  hlavne energií, či  je to  elektrická energia  alebo plyn. Tieto navýšenia cien postihnú aj domácnosti,  ktorým však  štát  plánuje garantovať ceny.  Žiaľbohu,    garantovanie ceny  obciam, zatiaľ nie je ani vo výhľade. Obec musí zo svojho rozpočtu, okrem uvedeného zvyšovania cien za energie na objektoch vo vlastníctve obce, pokrývať aj úhradu zvýšených nákladov na materskú škôlku a školskú jedáleň.  V objektoch vo vlastníctve  obce,  len na plyne  sa preddavky  za  mesiace 09-12/2022 zvýšili zo 639 € mesačne ( ročné poplatky za plyn – 7688 €)  na 3341 € mesačne (ročné poplatky za plyn by činili 40 092 €), čo je nárast o 32 404,- €. O výške navýšenia elektrickej energie  sa dozvieme až koncom roka. Z uvedených dôvodov sa obec snaží znižovať   a minimalizovať všetky náklady, aby sa  toto zvýšenie prenieslo čo najmenej na  Vás obyvateľov.

Ale mnohí si to asi ešte dostatočne neuvedomujú. Ak si pozriete doleuvedené video, budete sa pýtať tiež, či títo mladí ľudia  tu nežijú. A čo im kto urobil, že takto  znehodnocujú prácu mnohých z nás?  Veď výsadba stála nemalé finančné prostriedky. A to už nehovorím o nákladoch,  ktoré sme museli vynaložiť na udržanie tejto výsadby. Hlavne v horúcom letnom období, keď sa minimálne 1x za dva dni a mnohokrát aj častejšie  muselo zavlažovať.  V období, keď nebude dostatok finančných prostriedkov na novú výsadbu, by sme mali urobiť všetko preto, aby sme udržali aspoň to, čo je vybudované. A čo je najpodstatnejšie, tie kvety robili radosť všetkým nám.

Čo viedlo týchto mladých ľudí k tomu, aby vhodili   kvetináč s výsadbou  do Dudváhu?  Bol to hnev na niečo, niekoho,  na čo?  Veď  tie kvety mu neublížili. Ak im ublížil niekto z občanov, mal si to vydiskutovať s ním.  Bolo to frajerstvo, aby sa ukázali pred dievčatami? Prečo neurobili dievčatá niečo, aby tomu zabránili,  veď mali  dosť  času. Pokus o vytrhnutie kvetináča  sa zopakoval 3x.  Pýtam sa ,čo sú to  za dievčatá, čo je to za mladú generáciu?  Budúce matky, ktoré budú v budúcnosti vychovávať a ovplyvňovať svoje deti?  Budú ich viesť k ničeniu alebo naopak  budú ich vychovávať ku zveľaďovaniu?

Takéto správanie ma nekonečne irituje. Už sú preč tie časy, keď sme spoločne robili  niečo aj mimo povinností.  Snažili sme sa vybudovať niečo aj  pre ostatných  a zadarmo, len vynaloženou prácou a úsilím. Dnes je toho čím ďalej tým  menej a ak aj niekto niečo také robí, len tak pre radosť, vo voľnom čase, je považovaný  za čudáka. Pýtam sa, či si takto mladí ľudia predstavujú svoje fungovanie v budúcnosti?  Ak áno, tak už som  šťastný, že mám už  xx-rokov,  lebo ma to bude rozčuľovať, možno už len pár rokov.

P.S.   Ak ste spoznali na uvedenom videu svoje deti,  resp. viete kto je to,  prosím Vás, nech si prečítajú  tento článok.  Obracať sa na Políciu nemá význam.  Ospravedlniť sa za uvedený skutok by sa patrilo nie mne, ale  všetkým Vám, občania Trakovíc, veď to bolo vysadené z Vašich prostriedkov. Mali by sa  ospravedlniť a požiadať o odpustenie svojich rodičov a učiteľov,  lebo pevne verím, že  oni ich takto nemali v úmysle vychovávať .

 

Ing. Ľudovít  Tolarovič – starosta obce  

Dátum vloženia: 23. 8. 2022 14:40
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 8. 2022 7:49
Autor: Správce Webu

Udalosti v obci

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálne počasie

dnes, utorok 25. 6. 2024
jasná obloha 28 °C 14 °C
jasná obloha, slabý juhovýchodný vietor
vietorJV, 3.24m/s
tlak1016hPa
vlhkosť57%

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:338
TÝŽDEŇ:874
CELKOM:1008511