ObecTrakovice
Obec Trakovice

Štúdia- rekonštrukcia a modernizácia TJ

Pohľad východný

Vážení občania,
dovoľte mi v prvom rade, aby som Vás informoval o uskutočnenej štúdii na rekonštrukciu budovy TJ, ktorá je majetkom obce.

Vážení občania,

dovoľte mi v prvom rade, aby som Vás informoval o uskutočnenej štúdii na rekonštrukciu budovy TJ, ktorá je majetkom obce. Budova bola postavená v 70-tich rokoch. V tom období bola modernou stavbou. Vposledných rokoch sa však do nej investovali minimálné finančné prostriedky. Budova bola projektovaná ako jednoúčelová. V budúcnosti by bolo vhodné, aby budova bola viacúčelová, čo bolo aj prvotné zadanie štúdie. Snahou je maximálne využiť jestvujúci priestor, aby budova čo najviac spĺňala bezpečnostné, hygienické a estetické podmienky. Zámerom je rekonštruovať priestory počas viac rokov, čím by sa docielilo čo najmenšie záťaženie rozpočtu obce. Prvoradé bude samozrejme odkanalizovanie obce. V budúcnosti bude potrebné využiť možnosť čerpania dotácií . Hlavným zámerom je, aby bola zachovaná funkčnosť budovy.

Viacúčelovosť budovy by bola zabezpečená tým, že je tu počítané s posilovňou so všetkým čo k tomu patrí /šatne, sprchy,WC/. Tie isté šatne by počas futbalových zápasov mohli slúžiť ako šatne pre hostí, resp. slúžili by ako šatne aj pre budúcich hráčov tenisu. Do klubovne by viedol samostatný vstup a slúžil by pre všetky organizácie / futbalisti, tenisti atď./.

Tenisové kurty by sme chceli v budúcnosti vybudovať v priestore terajšieho kynologického cvičiska. Tenisové kurty by sa budovali samozrejme na pozemku patriacom obci. Prvou fázou bude však prekrytie jestvujúceho odvodňovacieho kanála a jeho zvedenie do Vanigovského kanála.

Basketbalové ihrisko by sa mohlo využívať v čase nepriaznivého počasia, resp. v zimných mesiacoch pri dobrých poveternostných podmienkach by sa využivalo ako klzisko.

Súčasťou štúdie je aj budúce rozmiestnenie ihrísk/ pripomínam je to štúdia/. Vnajbližšej dobe by bolo vhodné začať s rekonštrukciou detského ihriska. Touto rekonštrukciou by sa ihrisko stalo bezpečné a spĺňalo by požiadavky, ktoré sa dnes kladú na detské ihriská. Bol by to priestor pre malé deti ale aj pre ich rodičov na príjemne strávený čas po práci, resp. pre matky na MD. Pri budovaní by sa mali využiť sponzorské prostriedky, ale hlavne ochota pomôcť z radov občanov.

Rozvoj ihrísk však zavisí od budúceho vykúpenia pozemkov. Viem, nebude to jednoduchá záležitosť, ale raz sa s tým musí začať, keďže sa možnosť odkúpenia pozemkov nevyužila v minulosti. Dúfam, že aj súčasní majitelia pozemkov budú vidieť v tom dobrý umysel. Na ich pozemkoch sa nebudú stavať domy, z ktorých by malo úžitok iba pár obyvateľov, ale tieto ihriská by slúžili pre všetkých občanov Trakovíc, teda aj pre nich resp pre ich rodinných príslušníkov /deti,vnúčence atď/.

Ako som uviedol hore, chceli by sme, aby sa využíval priestor celoročne a aby sa to nepovažovalo len za ihrisko futbalistov, ale ako multifunkčný areál. Priestor, ktorý tu je, nám mnohí závidia. Tento priestor treba správne využiť a hlavne sa o neho starať. O prvých náznakoch starostlivosti ste sa už mohli presvedčiť. Bola vybudovaná ohrada a trávnik pred budovou TJ. Futbalisti si na vlastné náklady a s prispením sponzorov , ale hlavne svojpomocne zrekonštruovali tribúnu. Urobili sa lapače lôpt , ihrisko je pravidelne kosené a polievané. Začína sa s odstraňovaním náletových drevin. Dobudovaním poškodených oplotení a brán/opravila sa a počíta sa aj s náterom brány od p. Lackoviča, výmena poškodeného oplotenia od bytovek/ sa postupne areál TJ úplne uzatvorí, aby bola len jedna vstupná brána do areálu.

Ako som spomínal, celková rekonštrukcia objektu by sa mala uskutočniť v 3-och etapách /podotýkam etapách, nie rokoch- všetko závisí od finančných možností/ bez obmedzenia funkčnosti budovy.

1etapa- posilovňa+ šatne+prístupová chodba

2 etapa- šatne+klubovňa + WC pre návštevníkov

3 etapa vlastná rekonštrukcia baru+WC+ fasáda.

Uskutočnenie tohoto projektu bude závisieť od finančných možností obce, schválenia obecným zastupiteľstvom, ale aj od ochoty súčasných majiteľov pozemkov odpredať pozemky na budované ihriská.

V doleuvedených súboroch nájdete:

Prílohy

TJ – riešenie ihrisk

TJ – riešenie ihrisk.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 924,13 kB

TJ- navrhované riešenie

TJ- navrhované riešenie.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 124,39 kB

TJ – súčastný stav.

TJ – súčastný stav..pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 136,25 kB
Dátum vloženia: 22. 12. 2011 9:14
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 11. 2022 10:48

Občan

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 15. 4. 2024
silný dážď 20 °C 13 °C
silný dážď, mierny severozápadný vietor
vietorSZ, 5.4m/s
tlak1009hPa
vlhkosť71%
zrážky24.64mm

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:323
TÝŽDEŇ:323
CELKOM:974767